מיקרוסינמה - סרט לשם שינוי, תכנית עמיתים מבית החברה למתנ"סים, משרד הבריאות ומקפ״ת מזמינים אתכם לאירוע מיוחד במרכז קהילתי רמת ורבר:

18:00 התכנסות

18:30 הקרנת הסרט ״הקבוצה של אלכס״

19:30 שיחה עם מאיה פיינהולץ קליין, פסיכולוגית קלינית ופוטו תרפיסטית.


הקרנת סרט להעלאת המודעות לבריאות הנפש ושיח להורדת הסטיגמה. ארבע נשים וארבעה גברים המהווים פסיפס של החברה הישראלית, נפגשים לקבוצת צילום טיפולית בהנחיית הצלם זוכה פרס ישראל, אלכס ליבק, במשך שנה. כל אחד ואחת ממשתתפי הקבוצה, קשור בצורה כזו או אחרת לפוסט טראומה. מתוך תמונותיו האייקוניות של ליבק ומתוך צילומים שהמשתתפים מביאים בעצמם, מתפתח שיח אינטואיטיבי ואותנטי על הפוסט טראומה כתופעה חברתית שחדרה לכל בית בישראל, על דימויים אודיו-ויזואליים כמעצבי תודעה, וגם על הדרך לצמוח מטראומה באמצעות שיתוף, הכרה, יצירה, אנושיות וחמלה.


״עמיתים לבוגרים״ היא תכנית ארצית של החברה למתנ"סים ומשרד הבריאות,
הפועלת לקידום החלמה של אנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית באמצעות השתלבותם בפעילויות פנאי, חברה והתנדבות בקהילה. כל זאת לצד העלאת מודעות ושינוי סטיגמה בבריאות הנפש.


למה כדאי לראות איתנו סרט?
'מיקרוסינמה-סרט לשם שינוי' הוא מיזם חברתי ללא מטרות רווח שפועל להביא קולנוע לשכונות ויישובים שאין בהם בתי קולנוע תוך שיתוף פעולה עם תושבים ופעילים חברתיים. הפעילים בוחרים את הסרטים, לוקחים חלק בארגון האירועים עצמם, בהם כרטיס נמכר ב-10 ₪. לאחר כל סרט, מתקיימת שיחה עם מנחה מעולם הקולנוע, התרבות והחברה שמטרתה להעלות נושאים שרלוונטיים לצופים וחייהם.

24.06.2024 | 18:00
מרכז קהילתי רמת ורבר, הפורצים 18, פ״ת

הקבוצה של אלכס - יונתן ניר | הטריילר