מיקרוסינמה הוא מיזם שנולד מאהבה לקולנוע.

לכל אחד מאיתנו יש לפחות סרט אחד שאותו הוא מבקש לנצור בלבו. סרט שהיה לו מפלט בידורי בדיוק ברגע המתאים או סרט שגיבוריו מהווים מודל חיקוי עבורו. סרט יכול לעורר בצופה השראה, לטעת בלבו תקווה, להעצים אותו ולפתוח לפניו אופקים חדשים. לסרט יש כוח לחבר בין אנשים, לפתוח שיח מרתק ולהניע קהילה לשינוי. לכן אנו מאמינים כי בית קולנוע הוא לא רק מקום להקרנת סרטים. 


בישראל שכונות מרובות תושבים, שאין בהן מקום המיועד לצפייה בסרטים, ויישובים רבים, שאין בהם ולו בית קולנוע אחד. אנחנו שואפים להביא את מיקרוסינמה אל כל המקומות האלה ולהקים עם התושבים שחיים שם, "סינמה פרדיסו" שלהם. מטרת המיזם היא לייצר מפגשים באווירה מיוחדת שתספק לצופים רגעים של בילוי ושל הנאה לצד עניין, דיאלוג בין אישי ומעורבות חברתית. 


המיזם שואב השראה ממודל המתפתח בווריאציות מגוונות במקומות שונים בעולם. בבסיסו של המודל עומד הרעיון של אולם קולנוע שכונתי קטן, שאליו מגיעים תושבי הסביבה, מקבוצות גיל שונות ומקבוצות עניין מגוונות. כל הקרנה תלווה במפגש של הקהל עם דמויות ועם יוצרים מעניינים, וברב שיח אתם על הסוגיות שיעלו מהסרטים. בהמשך יוצעו פעילויות נוספות בתחום הקולנוע וסדרות של הקרנות והרצאות בנושאים מגוונים.

השותפים שלנו