קולנוע ישראלי מרגש, מפגש עם במאי הסרט וכיבוד ב-10 ₪! נשמע טוב? אז בואו למיקרוסינמה-סרט לשם שינוי במתנ"ס נוה יוסף, חיפה-בית הקולנוע הקהילתי שלכם! והפעם?

בלדה לאביב הבוכה - מחווה למוסיקה המזרחית השורשית בסרט מסע מרגש ועתיר כוכבים. דודו טסה, נירו לוי, אורי גבריאל ואישתאר 

לאחר הסרט נקיים שיחה עם בני תורתי, במאי הסרט


סרט # שיחה # כיבוד # 10 שקלים
20.6 | 19:00
מתנ"ס נוה יוסף רח' הרב משאש 1א' חיפה  (אולם מופעים בניין ישן)
לפרטים נוספים: 04-8129200 |  04-8129212 | matnasny.org.il  

בלדה לאביב הבוכה | בני תורתי | ישראל  | 2012 | 105 דקות
יוסף טאווילה, נגן הטאר האגדי של להקת "אנסמבל טורקיז" ואברהם מופרדי, כתבו את הסימפוניה "האביב הבוכה". בערב הבכורה של השמעת הסימפוניה אירעה תאונת דרכים, טאווילה נרדם תוך כדי נהיגה, שניים מאנשי התזמורת נהרגו. מהתאונה יצאו בחיים טאווילה, אברם מופרדי ומרגרט (זוגתו של טאווילה, שהייתה הזמרת של הלהקה) שנהפכה לנכה על כסא גלגלים. טאווילה נשפט ונידון למספר שנות מאסר. לאחר שחרורו מהכלא הוא נוטש את אהובתו ואת המוזיקה, ושוקע בדיכאון. עשרים שנה אחרי התאונה, מופיע על מפתנו של טאווילה עמרם, בנו של אברהם מופרדי, ומספר שאביו גוסס ומבקש ממנו להקים הרכב שינגן את "האביב הבוכה". טאווילה מחליט להגשים את משאלתו האחרונה של חברו משכבר הימים ויוצא למצוא את טובי הנגנים להרכב שינגן בפני מופרדי את היצירה לפני לכתו מהעולם.

זוכה פרס אופיר למוזיקה המקורית הטובה ביותר, הפסקול הטוב ביותר, עיצוב התלבושות הטוב ביותר והאיפור הטוב ביותר!

למה כדאי לבוא לראות אתנו סרט? 
'מיקרוסינמה-סרט לשם שינוי' הוא מיזם חברתי ללא מטרות רווח שפועל להביא קולנוע לשכונות ויישובים שאין בהם בתי קולנוע תוך שיתוף פעולה עם תושבים ופעילים חברתיים. הפעילים בוחרים את הסרטים, לוקחים חלק בארגון האירועים עצמם, בהם כרטיס נמכר ב-10 ₪. לאחר כל סרט, מתקיימת שיחה עם מנחה מעולם הקולנוע, התרבות והחברה שמטרתה להעלות נושאים שרלוונטיים לצופים וחייהם.

"בלדה לאביב הבוכה" טריילר - בקולנוע החל מ 6.12.12