בשת"פ עם המרכז לתרבות מונגשת, מיקרוסינמה מציינים את יום העיוורים הבינלאומי ואת יום ירושלים עם הסרט "המנצחים", אשר עלילתו מתרחשת מייד לאחר מלחמת ששת הימים. הסרט יהיה מוקרן ומונגש באמצעות תיאור קולי.

אופוריה שוררת בישראל לאחר מלחמת ששת הימים, והשחקנית נטע אגמון מוצאת את עצמה בשיאה בעודה זוכה לתהילה עם חגיגות הניצחון. מנגד עמוס אגמון, בעלה של נטע, חזר מהמלחמה אדם אחר לאחר שהמלחמה שינתה את נפשו. בעוד הקריירה של נטע בנסיקה, מצבו הנפשי של עמוס בדעיכה הסותרת את תחושת האופוריה של סביבתו. מיוזיקל המבוסס על אירועים אמיתיים. הסרט יוקרן עם הנגשה קולית לעיוורים.

המנצחים  | 2024 | ישראל | 116 דק'

מנהיגה הראשון של מדינת ישראל כפי שלא נראה מעולם. בן גוריון בעשור האחרון לחייו עושה חשבון נפש ומנסה לחזות את עתיד המדינה, בצילומים אשר נחשפו רק לאחרונה. השנה היא 1968, ובן גוריון צופה כיצד מפעל חייו מתהווה בתקופה קריטית זו. בפיו ביקרות חדה, דעות חלוקות וחזון אשר מהדהד עד היום.


 למה כדאי לראות איתנו סרט? 
'מיקרוסינמה-סרט לשם שינוי' הוא מיזם חברתי ללא מטרות רווח שפועל להביא קולנוע לשכונות ויישובים שאין בהם בתי קולנוע תוך שיתוף פעולה עם תושבים ופעילים חברתיים. הפעילים בוחרים את הסרטים, לוקחים חלק בארגון האירועים עצמם, בהם כרטיס נמכר ב-10 ₪. לאחר כל סרט, מתקיימת שיחה עם מנחה מעולם הקולנוע, התרבות והחברה שמטרתה להעלות נושאים שרלוונטיים לצופים וחייהם.

5.6.2024 

18:45 - שיחה עם ארז טודרס, מנגיש סרטים, על תהליך הנגשת סרטים לעיוורים.

19:00 - הקרנת הסרט 

קאנטרי קהילתי בארבור, דרך ההגנה 135, תל אביבצילומים: יונייטד קינג