מעוניינים בחומר למחשבה לקראת הבחירות המוניציפאליות? מעולה! 'האזרחית ג'יין' הוא סרט תיעודי מעורר השראה על אקטיביסטית  שיצאה בעל כורחה למאבק בבעלי ההון של ניו-יורק. מי בעצם ניצח? ואיך קרה שערים גדולות אחרות בעולם עדיין לא למדו מזה לקח? תצטרפו אלינו להקרנה מיוחדת של מיקרוסינמה סרט לשם שינוי בקאנטרי קהילתי בארבור בשיתוף דוקאביב.

האזרחית ג'יין – הקרב על העיר
לאחר הסרט תתקיים שיחה עם רות סופר על אקטיביזם והיכולת של הפרט והקהילה לחולל שינוי

06.11 | 19:30
סרט # שיחה # כיבוד 10 ₪
דרך ההגנה 135, ת"א

האזרחית ג'יין  | ארה"ב 2016 | תיעודי | 92 דק'  
הם התייחסו אליה כאל מי שמציעה תרופות סבתא כדי לפתור בעיה שמצריכה מנתח חד-איזמל, אבל ג'יין ג'ייקובס ידעה משהו על החיים בעיר, שאיש מעשרות מתכנני הערים לא ידעו. הגברים שלטו אז בשולחנות השרטוט ובבולדוזרים, וג'ייקובס (מחברת "מותן וחייהן של ערים אמריקאיות גדולות") שוטטה ברחובות וידעה שעיר היא יצור חי ונושם, המורכב מאנשים ורעש ומהומה, היוצרים אופי שאינו ניתן לתכנון ממבט-על של אֶל. מאבק האדירים של ג'ייקובס, אקטיביסטית בעל-כורחה, בבעלי ההון, הוא מאבקם של תושבי שכונות עוני מול אדריכלים עיוורים בראשותו של רשע קלאסי. מי בעצם ניצח? ואיך קרה שערים גדולות אחרות בעולם עדיין לא למדו מזה לקח?

למה כדאי לראות איתנו סרט? 
'מיקרוסינמה-סרט לשם שינוי' הוא מיזם חברתי ללא מטרות רווח שפועל להביא קולנוע לשכונות ויישובים שאין בהם בתי קולנוע תוך שיתוף פעולה עם תושבים ופעילים חברתיים. הפעילים בוחרים את הסרטים, לוקחים חלק בארגון האירועים עצמם, בהם כרטיס נמכר ב-10 ₪. לאחר כל סרט, מתקיימת שיחה עם מנחה מעולם הקולנוע, התרבות והחברה שמטרתה להעלות נושאים שרלוונטיים לצופים וחייהם.

האזרחית ג'יין - הקרב על העיר | Citizen Jane: Battle for the City Trailer