אם אתם אוהבים לראות סרטים ולדבר עליהם ותחום בריאות הנפש קרוב לליבכם, בואו לקחת חלק בחוויית הקולנוע הקהילתי של מיקרוסינמה-סרט לשם שינוי וסינמה נפש-סרטים שמדברים עליהם. והפעם?

סרטם של דני מנקין ויונתן ניר
הדולפין - איבד את אמונו בבני אדם וחזר לחיים כדולפין
לאחר הסרט נשוחח עם יונתן ניר, במאי הסרט 


30.07 | 19:30
סרט # שיחה # כיבוד  10 ₪
מנהל קהילתי בית הכרם, שד' הרצל 137
לפרטים: 02-5020731 |  02-5020720

הדולפין | ישראל - תיעודי | 2011 | 82 דקות  
סיפורו של מורד, נער מכפר ערבי במרכז הארץ שניתק את עצמו מבני אדם בעקבות תקיפה קשה שעבר. רגע לפני אשפוז במחלקה פסיכיאטרית הוא נלקח על ידי אביו המסור לטיפול עם דולפינים באילת. בעקבות הקשר המיוחד המתפתח בינו לבין הדולפינים, הוא שב לדבר אחרי חודשים של שתיקה. אז מתברר שהעבר נמחק מזכרונו והוא מסרב לשוב אל אמו המחכה לו בכפר.


בימוי: יונתן ניר ודני מנקין
הפקה: יונתן ניר, דני מנקין ויהודית מנסן-רמון

למה כדאי לראות איתנו סרט?
עמיתים היא תכנית ארצית המשותפת לחברה למתנ"סים ולמשרד הבריאות, העוסקת בשילוב אנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית בקהילה ובהסברה על בריאות הנפש. עמיתים מפעילה ערבי קולנוע בשם 'סינמה נפש' ובמטרה להרחיב את הפעילות חברה ל'מיקרוסינמה-סרט לשם שינוי' - מיזם חברתי ללא מטרות רווח שפועל להביא קולנוע לשכונות ויישובים שאין בהם בתי קולנוע תוך שיתוף פעולה עם תושבים ופעילים חברתיים. הפעילים בוחרים את הסרטים, לוקחים חלק בארגון האירועים עצמם, בהם כרטיס נמכר ב-10 ₪. לאחר כל סרט, מתקיימת שיחה עם מנחה מעולם הקולנוע, התרבות והחברה שמטרתה להעלות נושאים שרלוונטיים לצופים וחייהם.


Dolphin Boy-Trailer הדולפין