אם אתם אוהבים לראות סרטים ולדבר עליהם ותחום בריאות הנפש קרוב לליבכם, בואו לקחת חלק בחוויית הקולנוע הקהילתי של מיקרוסינמה-סרט לשם שינוי וסינמה נפש-סרטים שמדברים עליהם. והפעם?

מעולם לא דרמה פנטסטית שמותחת את גבולות הדמיון
לאחר הסרט תתקיים שיחה עם פרופ' פסח ליכטנברג, סוטריה והאוניברסיטה העברית 


28.5 | 19:30
סרט # שיחה # כיבוד  10 ₪
מתנ"ס זיו בית הכרם, שד' הרצל 137 (מול יד שרה)
לפרטים: 02-5020731 |  02-5020720

מעולם לא | ארה"ב | 2005 | 103 דקות
שורה של כוכבי על בסרטו הראשון של ג'ושוע מייקל סטרן. אהרון אקהארט (הדליה השחורה) מגלם את דמותו של פסיכיאטר שעוזב את המחקר לטובת עבודת שטח בקליניקה פרטית, בה היה מאושפז בעבר הרחוק גם אביו הסכיזופרן. האב כתב בזמנו ספר פנטזיה שבו לבן שלו יש תפקיד מכריע. חולה נפש ידידותי שהכיר את האב, מתחבר לפסיכיאטר הצעיר כדי לעזור לו להתגבר על רגשות האשם שלו.

למה כדאי לראות איתנו סרט?
עמיתים היא תכנית ארצית המשותפת לחברה למתנ"סים ולמשרד הבריאות, העוסקת בשילוב אנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית בקהילה ובהסברה על בריאות הנפש. עמיתים מפעילה ערבי קולנוע בשם 'סינמה נפש' ובמטרה להרחיב את הפעילות חברה ל'מיקרוסינמה-סרט לשם שינוי' - מיזם חברתי ללא מטרות רווח שפועל להביא קולנוע לשכונות ויישובים שאין בהם בתי קולנוע תוך שיתוף פעולה עם תושבים ופעילים חברתיים. הפעילים בוחרים את הסרטים, לוקחים חלק בארגון האירועים עצמם, בהם כרטיס נמכר ב-10 ₪. לאחר כל סרט, מתקיימת שיחה עם מנחה מעולם הקולנוע, התרבות והחברה שמטרתה להעלות נושאים שרלוונטיים לצופים וחייהם.

Neverwas (2005) trailer - Brittany Murphy