יום חמישי | 14.4.16 | 16:00-19:00 | מרכז ע"ש היימס- רחוב חכמי ישראל 79, שכונת שפירא.

'מיקרוסינמה-סרט לשם שינוי' ממשיכה את המסורת בפסטיבל אביב בשפירא! והשנה, בית פתוח לקולנוע. 3 חללים מגוונים ומיוחדים שמתאימים לכל הגילאים. הכניסה חופשית וכולם מוזמנים!

"מטבח": הקרנה של קטעי קולנוע קצרים ומגוונים שבישלו יוצרים מקומיים, תושבי השכונה.
"חדר המשחקים": סדנא מגניבה לילדים של קול ותמונה.
"סלון": להתרווח, לאכול פופקורן ולהתגלגל מצחוק עם קטעים ממיטב הסרטים האילמים.

תושבי השכונה יוצרים סרטים! הקרנה של קטעים קצרים מרגשים, מצחיקים ומפתיעים. לאחר כל הקרנה נקיים מפגש עם היוצרים שיספרו לנו על כל מה שקרה מאחורי הקלעים.
16:30 החובבן האחרון דליה גרסטנהיבר מציגה את סיפורו של צאקי יהונתן אדלסון, אמן שעבד את האדמה כל חייו וצייר ופיסל את עוולות העולם. חם מהתנור -הצצה ראשונה לסרט בהליך עבודה!
17:00 מביך טל ושיר קומאי, אחים שיצרו סדרת רשת המורכבת ממערכונים קצרים המציגים סיטואציות מביכות מהחיים של כולנו ועל כל דבר שקרה אי פעם במעלית...
17:30 בקרוב אצלך עינב גיאת גודמן, שירי פרייס, שני עזריה ומיכל הרשקו שיצרו דרמה קומית המספרת על חמש חברות טובות בגילאי השלושים. אף אחת עוד לא לגמרי מצאה את מקומה בחיים והן כולן מחפשות את הדרך האישית הנכונה להן.
18:00 הורה יואב בריל מציג סרט אנימציה תיעודי שעוסק בהרגלי החזקת הידיים של גברים ישראלים וזכה בפרס ראשון לסרט עצמאי באירוע האנימציה הישראלי "אסיף", 2014.
18:30 סבא אבא אני אמנון האס יוצא למסע במטרה לחקור סוד משפחתי. חדור באמונה שבעזרת חמלה, פתיחות, אופטימיות, וחוש הומור יצליח לגלות את אבא שלו מחדש. חם מהתנור -הצצה ראשונה לסרט בהליך עבודה!
'קול ותמונה' סדנא מקורית ומיוחדת בה הילדים ילמדו על הקשר בין קול לתמונה בעולם הקולנוע. הסדנא כוללת הקרנה של קטעי קולנוע קלאסיים של צ'רלי צ'פלין והפעלה בה הילדים ידובבו דמויות על המסך בזמן אמת!
16:30-17:15 סדנא לילדים בגילאי 4-6 | 17:30-18:15 סדנא לילדים בגילאי 7-10.
16:00-19:00 סלון הקולנוע של המיקרוסינמה! תתרווחו ותיהנו ממיטב הקטעים של הקולנוע האילם, פופקורן ומפגש קהילתי.